Korzystamy z plików cookies zapisujących dane użytkownika. Przeglądając naszą stronę wyrażasz zgodę na ich używanie. Według obecnie obowiązujących przepisów prawa możesz je wyłączyć zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej »
zamknij

Spartakiada 2017!

Zachęcamy Państwa do zapoznania się ze sprawozdaniem adw. Anny Kamińskiej z XXVII Spartakiady Prawników, która odbyła się w Lublinie w dniach 13-17 września br.

Szukaj na stronie

Nadchodzące wydarzenia

  W dniach 13–17 września 2017 r. odbyło się coroczne święto sportowo-integracyjne osób reprezentujących wszystkie zawody prawnicze – XXVIII Ogólnopolska Spartakiada Prawników. W tym roku reprezentantów całej Polski gościł Lublin.

  To sportowe wydarzenie, które łączy pomimo różnic wszystkie zawody prawnicze i sprawia, że reprezentanci w różnym wieku, stają ramię w ramię do walki, aby wygrywać, ale przede wszystkim dobrze się bawić i zawierać nowe przyjaźnie.


  W zeszłą środę do Koziego Grodu przyjechało i zarejestrowało się 560 prawników z całej Polski, żeby od czwartku przystąpić do zawodów i rywalizować w ponad 70 różnych konkurencjach. Uczestnicy mogli wziąć udział zarówno w klasycznych dyscyplinach olimpijskich takich jak biegi, pływanie, tenis czy badminton, ale też piłkarzyki czy rzut beczką i puszką piwa, a nawet w popularnej z czasów szkolnych konkurencji „papier, kamień, nożyce”. Impreza odbyła się na najbardziej prestiżowych obiektach sportowych w Lublinie m.in.: Arenie Lublin, nad Zalewem Zemborzyckim i w Centrum Kultury Fizycznej UMCS. To świetna okazja do promowania Lublina, który w tym roku obchodzi 700-lecie nadania praw miejskich. Wieczorami nie zabrakło czasu na wspólną integrację. W środę odbył się grill na miasteczku akademickim, w czwartek prawnicy bawili się do białego rana w Klubie 30, gdzie mogli wziąć udział w licytacji charytatywnej oraz obejrzeć kilka bardzo zabawnych skeczy w wykonaniu kabaretu Ani MruMru. W piątek wzięli udział w uroczystej gali w Centrum Spotkania Kultur, niebywałych doznań artystycznych dostarczył zespół Chonabibe & Tomasz Momot Orkiestra. W jednej z najpiękniejszych sal widowiskowych w kraju odbyło się niecodzienne wydarzenie muzyczne – fuzja nowoczesnej, miejskiej muzyki w wykonaniu zespołu Chonabibe i klasycznej bigbandowej aranżacji Orkiestry Tomasza Momota. Po tym wspaniałym koncercie odbył się elegancki bankiet we wnętrzach CSK. W sobotę zmęczeni już nieco uczestnicy wspominali czas spędzony w Lublinie na terenach Klubu Radość w Browarze Perła przy ulicy Bernardyńskiej.


  Reprezentacja ORA Lublin nie była liczna, ale pokazała ducha walki. Pan mecenas Lesław Bindas stanął na podium w ramach konkurencji biegowych. Ponadto Izbę Adwokacką w Lublinie reprezentowała drużyna o uroczej nazwie „Kiciusie”, której członkiniami były adw. Olga Krzyżanowska, adw. Anna Kamińska, apl. adw. Natalia Janczak i apl. radc. Katarzyna Sowa, która przez cztery dni z przyjemnością wspomagała koleżanki w zielonych żabotach. Dziewczyny zdobyły brązowy medal w przeciąganiu liny kobiet oraz dumne czwarte miejsce w sztafecie kobiet 4*100 m. Pani Mecenas Anna Kamińska z najlepszym wynikiem spośród Pań (112 pkt.) zajęła 5 miejsce w klasyfikacji ogólnej w konkurencji rzutków na 111 startujących uczestników.


  Prawnicy z województwa lubelskiego zajęli w klasyfikacji generalnej 4 miejsce zdobywając łącznie 20 medali. Najwięcej medali zdobyli reprezentanci Mazowsza. W niedzielne przedpołudnie wszyscy ze smutkiem żegnali Lublin, wyczekując już kolejnej Spartakiady Prawników. Idea sportowej rywalizacji jest piękna, wymusza lojalność, pokazuje jak przegrywać z honorem i uczy zasad koleżeństwa. Ze swojej strony mam nadzieje, że Spartakiada w przyszłym roku będzie równie wspaniałym wydarzeniem i zgromadzi jeszcze większe grono prawników.

  adw. Anna Kamińska

  W dniu 27 lipca 2017 r. w gmachu Collegium Maius Uniwersytetu Medycznego miało miejsce uroczyste ślubowanie adwokackie. W szeregi Lubelskiej Adwokatury wstąpiło 74 młodych adeptów sztuki prawniczej.

  Dziekan ORA adw. Stanisław Estreich powitał nowych adwokatów, ich rodziny i patronów oraz przybyłych gości. Przemówienia do nowych członków lubelskiej palestry wygłosili członek NRA adw. Ziemisław Gintowt oraz wicedziekan ORA w Lublinie adw. Krystyna Drozd. Następnie dziekan ORA odebrał ślubowanie.

  W trakcie uroczystości za bardzo dobre wyniki egzaminu adwokackiego wyróżniono adwokatów Katarzynę Kubiak, Małgorzatę Pietrzak i Aleksandrę Piechnik-Kurzyńską, zaś adwokata Pawła Olszaka za zaangażowanie w prace samorządowe.

  Podziękowania w imieniu ślubujących adwokatów złożył adw. Paweł Olszak.

  Uświetnieniem tej wyjątkowej, szczególnie dla 74 nowych członków lubelskiej palestry, był koncert kwartetu smyczkowego Rosato.

  adw. Paweł Olszak

  W dniach 13-17 września 2017 roku w Lublinie odbędzie się XXVIII Ogólnopolska Spartakiada Prawników.

  Organizatorem wydarzenia jest Okręgowa Izba Radców Prawnych w Lublinie, a współorganizatorem - Okręgowa Rada Adwokacka w Lublinie.

  Wszelkie informacje znajdują się na stronie www.spartakiada2017.lublin.pl.

  Komitet Organizacyjny przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Lublinie wraz z Komandorem Mistrzostw adw. Januszem Łomżą oraz Komisją Kultury, Integracji Środowiskowej, Sportu i Turystyki Naczelnej Rady Adwokackiej pod przewodnictwem adw. Stanisława Estreicha i Lubelskim Towarzystwem Wędkarskim „Pro Natura” mają zaszczyt zaprosić Państwa oraz sympatyków wędkarstwa do udziału w „V Wędkarskich Mistrzostwach Adwokatów”.