Korzystamy z plików cookies zapisujących dane użytkownika. Przeglądając naszą stronę wyrażasz zgodę na ich używanie. Według obecnie obowiązujących przepisów prawa możesz je wyłączyć zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej »
zamknij
Strona główna / Aktualności / Ogólne / Spotkanie noworoczne - relacja

Spotkanie noworoczne - relacja

Wtorek, 15 01 2019, 19:00

W dniu 10 stycznia 2019 r. w siedzibie Okręgowej Rady Adwokackiej odbyło się spotkanie noworoczne lubelskiej Adwokatury. Oprócz adwokatów i aplikantów adwokackich uczestniczyli w nim zaproszeni goście – przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości i władz samorządów zawodów zaufania publicznego oraz metropolita lubelski arcybiskup Stanisław Budzik.

Wszystkich zgromadzonych przywitał dziekan ORA adw. Stanisław Estreich, który zwrócił uwagę, iż rok 2019 jest szczególny dla Izby lubelskiej z powodu jubileuszu 100-lecia istnienia. Miłym akcentem spotkania było wręczenie Abp Stanisławowi Budzikowi przez autorkę Panią Ewę Bajkowską książki zatytułowanej „Wierni. Opowieść rodzinna” poświęconej lubelskim rodom prawniczym Bajkowskich, Sekutowiczów, Noskiewiczów i Basiewiczów. Pozycja ta została wydana przy wsparciu NRA i ORA w Lublinie. Składając życzenia noworoczne Metropolita lubelski odniósł się do tytułu książki podkreślając wieloznaczność słowa „wierni” i zwracając uwagę, że oznacza ono również wierność ideałom zawodowym.

Spotkanie, jak co roku, uświetnili młodzi artyści z zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Lubelskiej im. Wandy Kaniorowej prezentując kolędy i pastorałki w ciekawych aranżacjach.

Uroczystość noworoczna była okazją do spotkania kilku pokoleń adwokatów, czasem rozmów i refleksji o bieżącej sytuacji oraz wspomnień o wykonywaniu zawodu.

adw. Seweryna Sajna


Szukaj na stronie